22.11.17

Häirenuputeenus päästab - seitse aastat üle Eesti

 

Medi häirenuputeenus on igas Eestimaa otsas kättesaadav olnud juba üle seitsme aasta. Uurisime, kuidas häirenupp hättasattunuid aidanud ja enam kui 30 inimesel isegi elu päästnud ning kuidas teisedki abivahendid oma kodus pikemalt iseseisvalt elada võimaldavad.

Häirenupp on kõige lihtsam abivahend. Üldjuhul on selle kasutaja eakas või liikumispuudega inimene, kes kannab kodus ja kodu lähistel viibides randmel või kaelas veekindlat kellataolist häirenuppu. Õnnetuse korral - olgu see kukkumine, terviserike või kasvõi tulekahju, vajutab hätta sattunu punast nuppu. Seejärel helistab spetsiaalne käed-vaba hoolekandetelefon - mis on paigutatud inimese kodus keskele asukohale - Medi kõnekeskuse operaatorile. Temaga suheldes selgitatakse välja kohapealne abivajadus. Operaator saadab vajadusel kohale hoolealuse usaldusisiku - lähisugulase, naabri, sotsiaaltöötaja, kriitilisemal juhul ka kiirabi või päästeameti. Häirenupu eesmärk ja suurim kasu ongi kohene teavitamine abivajadusest ning välise abi kiire saabumine. Paljudel juhtudel ongi abi saamise kiirus kriitiline, et kahandada õnnetusest tekkida võivad tagajärgi. Medi on aastatega lahendanud üle saja olukorra, kus ilma häirenuputa oleks hädasolija mitmeid tunde või lausa ööpäevi oma kodus abita olnud. Häirenupuga saabub abi tavaliselt vähem kui tunniga, mis on hätta sattudes ja abi oodates tohutu vahe.

Kaasaegsel häirenupul on lisaks nupu vajutamise võimalusele ka kukkumisanduri funktsioon. Kukkumisandur algatab tugeva põrutuse korral häirekõne automaatselt juhul, kui inimene pärast kukkumist enam ei liiguta. Nii saab info võimalikust õnnetusest hoolealuse abilistele edastatud kasvõi meelemärkuse kaotusega lõppenud kukkumise järgselt.

Võrreldes populaarse mobiiltelefoniga on häirenupul märkimisväärseid eeliseid. Häirenupp on alati randmel, samas kui telefon kipub eakal kodus ikka kindlas kohas paiknema. Häirenupp on täiesti veekindel, sellega võib ka duši all käia, kus on libe ja servad, millest üle astudes on kukkumisoht veelgi kõrgem. Samuti ei saa häirenupp vajalikul hetkel tühjaks, patarei kestab aastaid. Medil on seitsme aasta jooksul korduvalt ette tulnud olukordi, kus mobiil on inimesel endaga, ent ta ei suuda seda ohuolukorras käsitleda. Häirenupul on vaja vaid üht nuppu vajutada või teeb sellegi ära kukkumisandur. Häirenupu vajutus on palju lihtsam ja mugavam kui telefoni käsitlemine, eriti ärevas ohuolukorras, kus isegi noortel ei tule numbrid meelde.

Lisainfot saab Medi nõuandeliinil 661 8181, e-postiga info@medi.ee ja kodulehel www.medi.ee. Vajadusel suheldaks linna või valla sotsiaalosakonnaga, et koostöös omavalitsusega vajalikud abivahendid kättesaadavaks teha. Turvatunne ja hingerahu ei ole privileeg, vaid inimõigus - igaüks tundku end kodus kindlalt ja saagu kauem iseseisvalt elada.

Toimetaja: AIRI LÄÄNEMETS
25.10.17

Keskkonnaamet kutsub koolitusele „Ahjud ja küttesüsteemid"

 

05. novembril 2017 Lihula Muusika- ja Kunstikooli saalis

Koolituse eesmärk: Anda teadmisi, kuidas hooldada olemasolevaid ja planeerida uusi küttesüsteeme nii, et need vastaksid tänapäeva nõuetele ja oleksid ohutud hoonetele.

Õppepäeva sisu: Teoreetilised loengud ja praktika ahju olukorra hindamine, probleemide kaardistamine. Kuulajate küsimustele vastamine.

11-12 Reheahjud. Ehitus, probleemid ja hooldus. /Reheahjude asjatundja Hardi Ojaste Eesti Vabaõhumuuseumist/

Kohvipaus

12.30 15 Ahjude ajalugu, hooldus ja restaureerimine. /Küttesüsteemide asjatundja ja ahjurestauraator Artur Ümar OÜ Oldschool/

15-16 küsimused vastused küttesüsteemide kohta. Oma küsimuse meistritele võib saata juba registreerudes

16.30 17 võimalus vaadata probleemset, lahtivõetud, reheahju Kõera külas, kuulda meistri kommentaare.

 

Osalemine on tasuta! Koolitust rahastab SA KIK projektist „Rahvusparkide kultuuripärandi koolitused 2016-2017"

Vajalik eelregistreerimine: Krista Kallavus krista.kallavus@keskkonnaamet.ee,

tel 5226 139 kuni 3. novembrini või kohtade täitumiseni.

 

Toimetaja: AIRI LÄÄNEMETS
20.10.17

Massipiirangu kehtestamine

 

Noarootsi Vallavalitsuse 19.10.2017 korraldusega nr 201 kehtestati seoses teekatte kandevõime nõrgenemisega kõigil Noarootsi valla kohalikel teedel registrimassipiirang 8 tonni alates 23. oktoobrist 2017. a. kuni piirangut kehtetuks tunnistava korralduse vastuvõtmiseni.
Toimetaja: AIRI LÄÄNEMETS
23.10.17

Noarootsi valla teede talihooldus

 

Noarootsi Vallavalitsus kuulutab välja täiendava valla teede 2017-2020 a talihoolduse hanke vastavalt lisatud hankedokumendile. Pakkumuste esitamise tähtaeg on 25. oktoober 2017.

Pakkumus esitada paberkandjal aadressil Noarootsi Vallavalitsus, Pürksi keskus 9, Pürksi küla / Birkas, Noarootsi vald või elektroonselt digitaalselt allkirjastatuna aadressil vv@noavv.ee

Toimetaja: AIRI LÄÄNEMETS
15.09.17

KAUNIM KODU 2017

Konkursi „Kaunis kodu" eesmärk on väärtustada kodukaunistamisel tehtud tööd. Sellel aastal oodati kandidaate 1. juuliks. Hinnati elamute üldist heakorda, haljastust, dekoratiivelementide eksponeerimist, heakorda väljaspool õueala, hoonete väljanägemist. Vallavalitsuse poolt moodustatud komisjon hindas 2017. a Kauneima Kodu tiitli vääriliseks perekond Bürklandi kodu, Pärna talu Saare külas. Kaunist kodu autasustatakse tänukirja, maja tahvli ja mastiviiruga, mis antakse üle 18. septembril volikogu istungil.

Lisaks kuulutati kevadel Eesti Vabariik 100 ürituste raames välja Noarootsi talusiltide konkurss. Valda esitati kokku 76 fotot, millest komisjoni lemmikuks osutus perekond Nasikovskite talu tähis. Ka neid autasustatakse tänukirja ja mastiviiruga.

Toimetaja: AIRI LÄÄNEMETS
14.09.17

Pürksi Kultuurimaja sünnipäev

 

21. oktoobril kell 19.00 Pürksi kultuurimajas "Pürksi Kultuurimaja 50 ja Noarootsi Jätkupidu".

Kavas: Pidupäevakõned ja etteasted, Noarootsi Valla tunnustusavaldused ning pidupäevatort ja kohvilaud.

Fotonäitus "Neile, kes mäletavad". H.Pilter

Tantsuks ansambel "Nukker Kukeke"

Laudade reserveerimine 19. oktoobrini kultuurimaja@noavv.ee, tel. 520 0913 (kultuurimaja), 472 4350 (vallasekretär)

Toimetaja: AIRI LÄÄNEMETS
6.09.17

Kohaliku omaalgatuse programmi 2017 sügisvooru infopäeva teade

RM-KYSK_logo_reg_toetuseks-Vektor-suur_sygis2015Lääne Maavalitsushttp://www.lak.ee/upload/editor/images/logo.png

KOP 2017 SÜGISVOORU INFOPÄEV

Infopäev toimub teisipäeval 12. septembril 2017 algusega kell 14.00 Lääne Maavalitsus, Lahe 8, Haapsalu, II korrus, suur saal.

Osalemiseks registreeruda: http://tinyurl.com/ydgwfcf8

Tiina Ojamäe, e-post: tiina@lak.ee; tel 47 35 538.

Mati Kallemets, e-post: mati.kallemets@laane.maavalitsus.ee; tel 47 25 618.

KOP taotluste esitamise tähtaeg: 02. oktoober 2017.a. kell 16:30.

Taotlused tuleb esitada asukohajärgsesse Lääne maavalitsusele aadressil: Lahe 8, Haapsalu 90503 või e-post info@laane.maavalitsus.ee

Taotlusinfo on saadaval KÜSK veebilehel: http://www.kysk.ee

Toimetaja: AIRI LÄÄNEMETS
24.08.17

Digikond – kiire internet omavalitsuse abiga kõigile kättesaadavaks!

 

Internetiühendus on Eesti linnades pea sama loomulik nagu elekter. See on kättesaadav ja suhteliselt soodne – ettevõtlust ja e-riiki muud moodi enam ette ei kujutagi. Äärelinnades, rääkimata maapiirkondadest, on olukord sootuks erinev. Paljud elanikud saavad kiirest ja stabiilsest internetiühendusest vaid unistada ning agaramad teevad väljasõite wifi levipiirkondadesse, et elementaarseid äriasju ja suhtlemist korraldada. IT-taristu on Eestis alles arenemisjärgus ning on hea meel tõdeda, et riik ja kohalikud omavalitsused on hakanud nüüd panustama sellesse.

Nüüd on Raplamaa, Läänemaa ja Järvamaa omavalitsuste liidud asunud probleemi ühiselt lahendama ja alustanud projektiga Digikond.

Digikonda kuuluvad praeguseks Rapla maakonnast Juuru vald, Järvakandi vald, Kaiu vald, Kehtna vald, Kohila vald, Käru vald, Märjamaa vald, Raikküla vald, Rapla vald, Vigala vald; Lääne maakonnast Haapsalu linn, Kullamaa vald, Martna vald, Noarootsi vald, Nõva vald, Ridala vald, Lääne Nigula vald ning Järva maakonnast Albu vald, Ambla vald, Imavere vald, Järva-Jaani vald, Kareda vald, Koeru vald, Koigi vald, Paide vald, Paide linn, Roosna-Alliku vald, Türi vald ja Väätsa vald.

Digikonna projekti ülesandeks on kõigepealt välja selgitada vajadus lairibaühenduse järele ning seejärel rajada valguskaabli võrgud sinna, kuhu sideettevõtjad neid ei ole veel rajanud ja kuhu neid lähiaastatel ei plaani rajada.

Selleks, et kaasaegne ühendus majja toodaks, peavad aga kõik elanikud ja ettevõtted ise soovi avaldama.

Digikonna kohta info jagamiseks ja sooviavalduste kogumiseks on loodud veebileht www.digikond.ee.

Kuidas internet täna meieni jõuab?

Internet tuleb koju või kontorisse järgmiste ühenduste kaudu:

· Mobiilivõrgu kaudu – teenust reklaamitakse „4G" või „mobiilinterneti" nimedega

· Raadiolingi kaudu – teenust reklaamitakse „raadiointerneti", „traadita püsiühenduse", „virtuaalfiibri", vms nimedega

· Kaabeltelevisiooni võrgu kaudu – teenust pakutakse ainult kortermajades

· Telefoniliini ehk vaskkaabli kaudu – teenust reklaamitakse „ADSL", „VDSL", „koduinternet", „internetipüsiühendus" nimedega

· Valguskaablivõrgu kaudu – teenust reklaamitakse „lairibaühenduse", „uue põlvkonna internetiühenduse", „fiiberühenduse", „ülikiire internetiühenduse" ja „valguskaabliühenduse" nimedega.

Kõik need ühendused võimaldavad täna vähemalt minimaalsel tasemel internetiühenduse kiirust ja kvaliteeti. Sellest piisab, et lugeda internetist uudiseid, teha pangatoiminguid ning saata väiksema mahuga e-kirju. Kui soovitakse lisaks vaadata läbi selle ühenduse televisiooni, kasutada piiramatu mahuga ja kiiret wifi-t, teha tööd või õppida internetis, suhelda sõpradega Skype kaudu, hoida oma fotosid ja videoid turvaliselt „pilves", ühendada valvekaameraid või kasutada muid kaasaegseid teenuseid, siis kõik ühendused ei tule sellega võrdselt toime.

Õhk või kaabel?

Õhu kaudu edastatakse interneti mobiilivõrgu ja raadiolingi kaudu.

Mobiilivõrgu kaudu liikuvat internetti mõjutavad nii ilmastikutingimused kui teised samaaegsed interneti kasutajad ning samuti kaugus mobiilimastist. Loodusseadused ei lase õhu kaudu piiramatult internetti edastada ning seepärast antakse igale kasutajale piiratud ühendus – mobiilioperaatorid kehtestavad kiiruse ja mahu piirangud. Mobiilivõrgu kaudu leviv internet ei ole stabiilne, ehk ei ole pidevalt olemas ja ühtlase kiirusega. Seetõttu ei saa selle kaudu näiteks kvaliteetselt televisiooni vaadata või videokonverentsi pidada.  Kuna tegemist on piiratud ja ebastabiilse ühendusega, siis kõik toimingud, mis nõuavad kiirust ja kvaliteeti, jäävad paraku õhuinternetiga tegemata.

Raadiolingi kaudu liikuvat interneti mõjutavad samuti nii maastiku- kui ka ilmastikutingimused. Kuna kodukasutajatele mõeldud raadiolingid töötavad vabadel sagedustel, siis mõjutavad neid ka kõik teised raadiolained. Kuigi raadiolingi kaudu liikuv internet on üldiselt stabiilsem kui mobiilivõrgu kaudu liikuv, ei tarvitse see olla siiski piisav kaasaegsete teenuste kasutamiseks. Kuna ka raadiolingi tehnoloogia vananeb kiiresti, tuleb iga mõne aasta tagant kõik seadmed välja vahetada, et piisavat ühendust saada.

Need, kellele tuleb koju või kontorisse Telia telefoniliin, ehk vaskkaabel, kasutavad interneti jaoks üldjuhul seda ühendust. Kuna tegemist on kaabliga, siis ühenduse kvaliteet ei sõltu ilmast ega teistest kasutajatest. Paraku kehtivad vaskkaablile füüsikaseadused, mis määravad ette kui kaugele ja kui palju saab selle kaudu infot saata. Need, kes asuvad telefonisõlmest kuni paari kilomeetri kaugusel, saavad kasutada internetti, kaugemal asuvad majad aga üldjuhul mitte. Selleks, et saada tänapäeva nõuetele vastavat interneti kiirust ja kvaliteeti, ei tohi kaugus telefonijaamast ületada paarisadat meetrit. Kuna füüsikaseadused ei lase enam vaskkaabli kaudu suuremaid internetikiiruseid pakkuda, on juba alustatud nende välja vahetamist valguskaablite vastu ning tulevikus lõpetatakse vaskkaablite kaudu internetiühenduste pakkumine.

Kaabeltelevisiooni võrgu, ehk koaksiaalkaabli kaudu saab täna pakkuda piisava kiiruse ja kvaliteediga internetiühendust. Internetiühenduse kiirus ja kvaliteet sõltub peamiselt sellest, kui hästi on teenusepakkuja oma võrku kaasajastanud ning milliseid seadmeid ta võrgus kasutab. Kuigi kaabeltelevisioonivõrk rahuldab tänapäevaseid vajadusi, on mitmed kaabel-TV firmad teatanud, et nad alustavad üleminekut valguskaablitele ning tulevikus nad lõpetavad teenuse pakkumise koaksiaalkaablite kaudu. Siiski seni, kuni kaabel-TV võrk on majas olemas, piisab üldjuhul tavatarbijale sellest ühendusest.

Valguskaabli ehk lairibaühenduse kaudu saab kasutada kõiki teenuseid nii täna kui mitmekümne aasta pärast. Tegemist on tulevikukindla ühendusega. Valguskaablis edastatakse infot laseritega valguskiirusel. Valguskaablil võivad internetiühenduse kiirused olla praktiliselt piiramatud, näiteks ühe valguskaabli kiu peal on testitud kiiruseid kuni 65 Tbit/s – see on rohkem kui kogu internetiliiklus täna maailmas kokku. Täna reaalselt keegi nii suuri kiiruseid ei vaja ning seepärast pakutakse kodukasutajatele valguskaabli kaudu internetikiiruseid kuni 1 Gbit/s.

Valguskaabel on tulevikus ainus majade ühendamise tehnoloogia. See on infoühiskonna vundament, kõik töötab tulevikus ainult tänu sellele. Ka näiteks mobiilivõrgu järgmine generatsioon - 5G, mis hakkab võimaldama tulevikus suuri kiiruseid üle õhu, ei saa toimida ilma valguskaablita. Kuna suured kiirused levivad õhus vaid väga kõrgetel sagedustel ja väga väikseid vahemaid, saab see inimesteni jõuda ainult siis, kui  valguskaabliga ühendatud tugijaamad on nii inimeste kodudes igas toas kui ka õues igas tänavavalgustuspostis.

Digikond ühendab majad valguskaabliga

Digikonna võrku hakatakse rajama pidades silmas nii tänaseid kui ka tuleviku vajadusi.

Digikonna võrk valmib tervikult alles mõne aasta pärast ning see peab rahuldama kõiki vajadusi ka aastakümnete pärast. Sellepärast on valitud tehnoloogiaks valguskaabel.

Kõik majad, kuhu hakkab jõudma Digikonna valguskaabel, saavad olla kindlad, et nendeni jõuavad alati kõik vajalikud teenused.  Kuna aina rohkem ja laiemal skaalal teenuseid liigub internetti siis mõne aja pärast tunneb igaüks, millist kasu valguskaabli ühendus talle toob. Tänu kaasaegse ühenduse olemasolule tõuseb kindlasti ka kinnisvara väärtus.

Digikond rajab ise vaid valguskaabli võrgud, interneti teenust ise pakkuma ei hakata. Tulevikus jääb Digikond rajatud võrkude omanikuks ning neid hakatakse rentima teenusepakkujatele, nagu nt Telia, Starman, STV, Telset, Tele2, jne. Seega saab inimene ise teenusepakkuja valida, mis olukorras, kus võrgu on rajanud mõni ise internetti pakkuv ettevõte, ei ole võimalik.

Digikond pakub majapidamistele ka märksa odavamat liitumist. Kui linnades ei ole liitumistasud tavaliselt suured, siis hajasustuses võidakse kaabli vedamise eest küsida tuhandeid eurosid. Digikonna liitumishind saab olema aga mõnisada eurot.

Anna oma soovist teada ja liitu Digikonnaga!

Kes soovib enda majapidamist või ettevõtet ühendada Digikonna valguskaabli võrguga, peab juba praegu, kui võrku pole rajamagi hakatud, teada andma. Digikonna võrku ei ehitata kõikidesse majadesse vaid ainult sinna, kuhu seda soovitakse. Oma soovist teada andmiseks peab minema lehele www. digikond.ee ja seal  sooviavalduse lehel märkima aadressi, kuhu ühendust soovitakse.

 

Olav Harjo

Digikond projektijuht

 

Toimetaja: AIRI LÄÄNEMETS

Ettevõtlustoetuste taotluste esitamise tähtaeg on 15. aprill 2017

Ettevõtlustoetuste taotluste esitamise tähtaeg on 15. aprill 2017 Noarootsi Vallavolikogu 17.10.2016 määrusega nr 73 kehtestati vallas „Ettevõtlustoetuse maksmise kord", millega...

Jalgrattaga kus ja kuidas

8 olulist küsimust jalgratturile Ilusad ilmad on juba varakult toonud tänavapilti palju jalgrattureid. Seega on õige aeg üle korrata mõned soovitused ja liiklusreeglid. Kui tead vastuseid...

Traktorite ja liikurmasinate ülevaatus 2017

Traktorite ja liikurmasinate ülevaatus 2017 Trebelgon OÜ teostab korralist tehnoülevaatust traktoritele Noarootsis 6. aprillil kell 13.00 Aulepa teeristis kell 14.00 Pürksi...

PIIRANGUD KODULINDUDE PIDAMISEL

PIIRANGUD KODULINDUDE PIDAMISEL Seoses Euroopas leviva linnugripiga kehtestab Veterinaar- ja Toiduamet kodulindude välistingimustes pidamisele piirangud. Alates 1. aprillist tohib...

NOAROOTSI VALLA TULEOHUTU AASTA 2016

NOAROOTSI VALLA TULEOHUTU AASTA 2016 2016. aastal toimus Noarootsi vallas neli tulekahju. Eluhoone tulekahjusid ei olnud ning keegi põlengu tagajärjel ei hukkunud. Läänemaal seevastu...

Tasuline parkimine Österby sadamas

Tasuline parkimine Österby sadamas Noarootsi Vallavalitsus kehtestas 23. märtsil 2017.a. korraldusega nr 42 alates 5. aprillist kuni 31. maini 2017. aastal Österby sadamas tasulise...

Alanud on ettevõtlustoetuste taotlemine

Alanud on ettevõtlustoetuste taotlemine Noarootsi Vallavolikogu 17.10.2016 määrusega nr 73 kehtestati vallas „Ettevõtlustoetuse maksmise kord", millega toetatakse ettevõtte uue...

Teade!

Teade! Noarootsi Vallavalitsuse 27.02.2017 korraldusega nr 28 kehtestati seoses teekatte kandevõime nõrgenemisega kõigil Noarootsi valla kohalikel teedel registrimassipiirang 8 tonni...

Läänemaa Omavalitsuste Liit otsib PROJEKTIJUHTI

Läänemaa Omavalitsuste Liit otsib PROJEKTIJUHTI

Eesti Vabariigi 99 aastapäeva aktus

Eesti Vabariigi 99 aastapäeva aktus    

Jäätee on avatud

JÄÄTEE ON AVATUD Maanteeameti lääne regiooni Haapsalu esindus annab teada, et tänasest (10.02.2017) on alates 9.00 avatud Haapsalu-Noarootsi jäätee. Jäätee algus Haapsalu linnas on...

Riigivara võõrandamine

Riigivara võõrandamine Maa-amet on välja kuulutanud avaliku kirjaliku enampakkumise piirkonnas asuvate kinnisasjade müümiseks. Pakkumiste esitamise tähtaeg on 1.03.2017. Täpsemat...

Teade!

TÖÖTAJA HAIGESTUMISE TÕTTU ON RAAMATUKOGUD SULETUD. NOAROOTSI RAAMATUKOGU PÜRKSIS ON AVATUD 19. JAANUARIL KELL 11-18

ÜLLATUSAUHINNA VÕITNUD NOAROOTSI VALLAELANIK LOOSITUD!

ÜLLATUSAUHINNA VÕITNUD NOAROOTSI VALLAELANIK LOOSITUD!  Aasta lõpus kutsus Vallavalitsus üles kõiki Noarootsiga seotud inimesi end valla elanikuks registreerima. 2016. aastal...

Rahulikke jõule ja head uut aastat

Rahulikke jõule ja head uut aastat!

Noarootsi Vallavalitsus otsib

Noarootsi Vallavalitsus otsib KULTUURI- JA SPORDITÖÖ SPETSIALISTI Eesmärk: Noarootsi valla kultuuri- ja sporditöö koordineerimine, valla kultuuriürituste organiseerimine ning külaelu...

Jõulueelsed metsaelamused Nõva looduskeskusest 16. ja 17.detsembril

Jõulueelsed metsaelamused Nõva looduskeskusest 16. ja 17.detsembril ·         traditsiooniks kujunenud kuuseretk (u 2 km) juhendajaga kell 11.00,...

Lääne Maavalitsus, Noarootsi Vallavalitsus ja Ridala Vallavalitsus sõlmisid lepingu Noarootsi – Uuemõisa silla tehnilise teostatavuse analüüsiks!

Lääne Maavalitsus, Noarootsi Vallavalitsus ja Ridala Vallavalitsus sõlmisid lepingu Noarootsi – Uuemõisa silla tehnilise teostatavuse analüüsiks! Lääne Maavalitsus, Noarootsi Vallavalitsus...

REGISTREERI END NOAROOTSI VALLA ELANIKUKS!

REGISTREERI END NOAROOTSI VALLA ELANIKUKS! Pildi autor: Kaidi Balder

Teade!

Teade! 1. jalaväebrigaadi Kalevi jalaväepataljoni nooremallohvitseride kursuse lõpurännak toimub Padise, Nõva ja Noarootsi valla territooriumil ajavahemikul 13.-14. detsember 2016.
Näitan: 21-40
Elemente lehe kohta 20
of 9
1.12.15

Aadress:

Pürksi keskus 9, Pürksi küla/Birkas,
Noarootsi vald, 91201 Läänemaa
 
Avatud: E-R  8.00 - 16.30
 
Üldtelefon: 47 24 350
 
E-mail: vv[at]noavv.ee
 
 
Registrikood: 75013546
 
Arvelduskonto SEB pangas: EE221010602002429006
Toimetaja: IRMELI ALT